DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto utworzono w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki, która cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród dzieci. W naszej bibliotece po raz drugi odbyło się z tej okazji spotkanie z uczniami klas najmłodszych. Dzieci zapoznały się z sylwetkami misiów, takimi jak Kubuś Puchatek, Miś Uszatek czy Miś Paddington, którzy są bohaterami utworów literackich. Po wysłuchaniu krótkich historii i obejrzeniu książek najmłodsi bezbłędnie odpowiedzieli na pytania dotyczące bohatera święta. Po części teoretycznej przyszedł czas na zajęcia praktyczne, czyli zdobienie napisu „Pluszowy Miś”, tworzenie misiów z papierowych talerzyków czy wyklejanie plasteliną  ich wizerunku. Efekty „ciężkiej” pracy zostały zawieszone na ściennej gazetce.