DZIEŃ KROPKI W BIBLIOTECE

15 września 2003 r. do rąk amerykańskich czytelników trafiła książeczka „The Dot” – napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa. Ta niepozorna historia Vashti – dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości porusza serca dzieci, młodzieży i dorosłych. Historia głównej bohaterki pokazuje, że w każdym z nas drzemią talenty; należy tylko wierzyć we własne siły.

Książka została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, wydana alfabetem Braille’a i stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. W tym roku również nasza szkolna biblioteka postanowiła skromnie włączyć się w obchody tego święta. Na początku dzieci, oglądając krótki film, przypomniały sobie historię Vashti. Następnie, pełne wiary w swoje możliwości, przystąpiły do tworzenia prac plastycznych, których motywem przewodnim była właśnie „kropka”. Pomysłów nie było końca! Z kolei troszkę starsi uczniowie wcielili się w postać „Pani Kropki”, która przeprowadzała wywiad z uczniami naszej szkoły na temat zainteresowań, ulubionych zajęć, ambicji czy wiary we własne możliwości.