W świecie bajek Jana Brzechwy

 

Pod takim hasłem cztery grupy uczniów pod opieką p. J. Szczurek rozpoczęły w październiku spotkania czytelnicze z maluchami. Odwiedziły m.in. 3, 4, 5 – latki oraz dwie klasy pierwsze. Naszym celem było zapoznanie dzieciaków z następującymi tekstami „Na straganie”, „Kaczka Dziwaczka”, „Pomidor”, ,,Leń", ,, Kwoka " a także rozwijanie nawyku czytania poprzez zabawę. Jak się okazało maluchy zaangażowały się całkowicie w nasze działania a nam dostarczyły one wiele radości i satysfakcji.

 

3,4-latki

„Dzieci okazały się bardzo aktywne i szybko podawały na zadawane pytania poprawne odpowiedzi. Podzieliśmy je na grupy i rozdaliśmy puzzle. Z małą pomocą tworzyły piękne obrazki nawiązujące do wcześniej przeczytanych wierszy.                                                                  Otrzymały naklejki, które przykleiły do plakatu z własnymi imionami. Po zrobieniu grupowego zdjęcia zaczęły malować wcześniej przygotowane kolorowanki. Na koniec poczęstowaliśmy je ciastkiem i cukierkami.

Według mnie spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, ponieważ dzieci były bardzo chętne do współpracy z nami. Mam nadzieję, że dzięki tej wizycie maluchom spodobało się czytanie książek, bo tak jak mówiła W. Szymborska „Czytanie jest najpiękniejszą zabawką, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

                                                                                                                               Ania

5-latki

„Dzieciaki były bardzo grzeczne i chętnie odpowiadały  na zadawane im pytania. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymywały naklejki.

Kolejnym punktem programu było kolorowanie. Podczas malowania każde dziecko po kolei podchodziło do stolika na którym leżał duży plakat aby odbić palec zamoczony w farbie obok swojego imienia.  Dzieciom bardzo spodobała się ta zabawa. Pod koniec spotkania rozdaliśmy wszystkim zakładki do książek oraz podarowaliśmy słodki upominek.
Mamy nadzieje,  że uczestnikom akcji podobał się przebieg zorganizowanych przez nas zajęć”.
                             
                                                                                                                                Ula

klasy I

„ Zadawaliśmy dzieciom pytania dotyczące przeczytanych tekstów o różnym stopniu trudności, na które chętnie odpowiadały. Za poprawną odpowiedź dostawały naklejki. Następnie na tablicy narysowaliśmy rebus, który szybko i sprawnie rozwiązały. Rozdaliśmy im także kolorowanki, na tym zakończyło się nasze spotkanie.
Myślę, że zajęcia przebiegły w miłym i wesołym nastroju. Mam nadzieję, że dzieciom się podobało i że dobrze się bawiły”.

                                                                                                                             Patrycja

 

    {foto57709}{foto57710}    

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa w Jaśliskach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony