Listopad 2017r.

„Dzień Pluszowego Misia”

„Dnia 24 listopada 2017 roku uczniowie ze szkoły podstawowej w Jaśliskach udały się do młodszych kolegów w celu rozpowszechniania akcji ,,Poczytajmy" Dwie grupy z klasy drugiej gimnazjum „rozszerzały umysły” dzieciom z oddziału przedszkolnego tekstami związanymi z pluszakami. Nie ukrywamy, że praca z dziećmi, które tak naprawdę niedawno zaczęły swoją przygodę ze szkołą, wymaga wiele trudu. Na początku  zaprezentowano dwa fragmenty tekstów ,,Kubuś Puchatek" i ,,Miś Uszatek". Następnie maluchy odpowiadały na zadane pytania. Ponadto każdy przyniósł swojego misia, którego przedstawił. Na twarzach tychże młodych ludzi można było zauważyć uśmiech, wszystkie dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w akcji”.

Damian

„24 listopada 2017  wybraliśmy się do klasy 1b. Był to Dzień Pluszowego Misia. Na przerwie poszliśmy do klasy rozłożyć plakaty. Po dzwonku dzieci usiadły w półkolu, a my zaczęliśmy czytać rozdział z bajki ,,Kubuś Puchatek'' z podziałem na role. Po przeczytaniu każde z dzieci podchodziło kolejno do torby, w której były schowane części ciała Puchatka, aby ułożyć go w całości. Następną zabawą było przyczepienie ogonka Kłapouchemu. Każde dziecko miało zakryte oczy, dostawało ogonek i jednym ruchem ręki musiało go przyczepić. Przy tej zabawie mieli najwięcej frajdy. Gdy po kolei dzieci przyczepiały ogonek my zaczęliśmy rozkładać grę ,,Łapy''. Była to tak jakby gra planszowa, tylko pionkami były dzieci. Skakały po dużych łapach, rzucały ogromną kostką, a my czytaliśmy im pytania. Po skończonej grze dzieci składały ,, Przysięgę Pluszowego Misia''. Dostały medal, odznakę i czekoladowego misia. To była lekcja pełna miłych wrażeń z bardzo mądrymi dziećmi. Chętnie wybralibyśmy się do nich jeszcze raz”.

Maja

„Od razu gdy weszliśmy do klasy Ib przedstawiliśmy się dzieciakom i rozdaliśmy im plakietki z imionami. Następnie Mateusz przeczytał dzieciom tekst pt. „Dlaczego warto czytać?”. Razem z Natalią przeczytaliśmy fragment książki  pt. ,, Przygody Kubusia Puchatka- Wiosna’’. Następnie dzieci projektowały legitymacje szkolne dla swoich misiów. Później zorganizowaliśmy zabawę pod nazwą ,,Kinderki”. Następnie pobawiliśmy się w zabawę ,,Przyczep Kubusiowi części ciała’’. Na koniec dzieci podpisały się na plakacie przy tym dostały medale i się z nimi pożegnaliśmy. Ten dzień bardzo mi się podobał mam nadzieje, że takich projektów w naszej szkole będzie więcej”.

Wiktoria