Przedszkolny konkurs peśni patriotycznej

W dniu 9 listopada grupy 5-cio i 6-cio latków wzięły udział w przedszkolnym konkursie pieśni patriotycznej, który był ostatnim zadaniem do realizacji w ramach projektu ,,Przedszkole Młodych Patriotów". Ośmioro dzieci, po czworo z każdej grupy zaprezentowało swe umiejętności wokalne śpiewając utwory o różnym charakterze - poczynając od pieśni narodowych poprzez nieco lżejszy repertuar, czyli piosenki żołnierskie, powstańcze itp. Jury w składzie:  p. dyrektor Katarzyna Dubis, s. Bonita Sajnóg i p. Edyta Wilczek po wysłuchaniu wykonawców postanowiło przyznać:

I miejsce - Konradowi Bień z grupy 5-latków;

II miejsce - Nikoli Staszewskiej z grupy 6-latków;

III miejsce - Lenie Komisarz z grupy 6-latków;

Pozostali wykonawcy otrzymali dyplomy za udział w konkursie oraz słodycze, zwycięzców uhonorowano dyplomami, słodyczami i grami edukacyjnymi.

Udało się pokazać, że śpiewanie jest doskonałą metodą łączącą pokolenia - również rodzicom ten konkurs bardzo przypadł do gustu, bowiem mocno zaangażowali się w przygotowanie dzieci do występu i gorąco im kibicowali.

Przy okazji udało się nieco ,,odkurzyć" i przypomnieć sobie piękne, stare piosenki żołnierskie, jak chociażby ,,Serce w plecaku", czy też ,,Przybyli ułani". Konkurs był pięknym zwieńczeniem pracy dzieci z grupy 5-cio i 6-cio latków oraz ich wychowawczyń i rodziców w projekcie ,,Przedszkole Młodych Patriotów".

Beata Madej, Beata Nowak.

Opublikowano: 15 listopada 2018 19:03

Filmy: