Być kobietą, czyli Święto Pań w przedszkolu

Dwa dni przed kalendarzowym Dniem Kobiet, przedszkolaki wraz z wychowawczyniami zorganizowały kameralną uroczystość dla swoich koleżanek, mam i pań związanych z przedszkolem. Początek programu artystycznego nawiązywał do muzycznych lat '70-tych w słonecznej Italii i w ten romantyczny klimat wprowadziło zebranych wykonanie piosenki w języku włoskim. Później nadszedł czas na szczyptę humoru zawartą w zabawnym skeczu. Przedszkolaki dowiodły również, że nieobca im trudna sztuka pantomimy, za pośrednictwem której zinterpretowały klasykę dziecięcą, czyli wiersz S. Jachowicza pt. "Chory kotek". Dopełnieniem uroczystości były wiersze, piosenki i "Sto lat!" zagrane na dzwonkach, a kwintesencją spotkania stał się polonez zatańczony z niezwykłym pietyzmem. Na zakończenie, przy wtórze ponadczasowej piosenki "Być kobietą" nastąpiło wręczenie czerwonych, papierowych kwiatów wszystkim zebranym paniom - i tym dorosłym, i tym zupełnie małym. To sympatyczne spotkanie przypomniało raz jeszcze o tym, że kobiety pełnią bardzo ważne role w życiu i są w nim niezastąpione. Wszystkiego najlepszego, drogie panie!

Nauczycielki oddziałów przedszkolnych.

Opublikowano: 20 marca 2020 07:20