Spotkanie przedszkolaków z inspektorem OTOZ ,,Animals”

W dniu 10 marca w naszym przedszkolu miało miejsce niezwykłe spotkanie. Przyjechała do nas pani inspektor z OTOZ ,,Animals” w Krośnie. Inspektorzy i wolontariusze, którzy są członkami tego towarzystwa bardzo kochają zwierzęta, pomagają bezdomnym i źle traktowanym zwierzaczkom. Szukają dla nich domów adopcyjnych, leczą, dokarmiają. Działają na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt  oraz zapewnienia  im niezbędnych warunków bytowania.

Wszystkie dzieci z ciekawością wysłuchały prelekcji, którą przedstawiła pani inspektor. Opowiedziała w jaki sposób można zajmować się zwierzątkami, jakie są ich przysmaki, ulubione zabawy, jak należy się nimi opiekować i jak się zachować podczas ataku psa. Dzieci zadawały także pytania, na które pani inspektor ciekawie i wyczerpująco odpowiadała.

Przed spotkaniem została zorganizowana zbiórka karmy i akcesoriów dla czworonożnych przyjaciół. Korzystając więc z okazji przyjazdu pani inspektor, przekazaliśmy te dary dla podopiecznych OTOZ ,,Animals”. Poprzez takie spotkania staramy się kształtować u dzieci właściwy stosunek do zwierząt i aktywnie zwalczać przejawy znęcania się nad zwierzętami.

Nauczycielki wychowania przedszkolnego

Opublikowano: 16 marca 2020 11:28