Warsztaty VR

10 lutego Uczniowie klas 0-IV SP w Jaśliskach wzięli udział w warsztatach VR, będących jednym z wielu sposobów pozytywnego wykorzystania nowoczesnych technologii.

Dzięki Wirtualnej Rzeczywistości w każdej chwili  możemy przenieść się
w niedostępne miejsca na Ziemi i w Kosmosie oraz chłonąć cenne dawki informacji, które są przyswajane z uśmiechem, dzięki temu iż wszystko o czym mowa znajduje się tuż obok.

Ciekawi świata starsi uczestnicy tych innowacyjnych zajęć zwiedzali Kosmos, lewitując wśród planet Układu Słonecznego, będących w zasięgu ich ręki. Młodsi podróżnicy wybrali się do świata podwodnego, gdzie spotkali przepływające obok zwierzęta żyjące
w morzach i oceanach, np.: żółwie, płaszczki, rekiny, a nawet bajkową rybkę Nemo
( uroczego błazenka). Każdy seans został omówiony i podsumowany.

Dzięki takiej metodzie nauki, polegającej na łączeniu rozrywki z edukacją (“Edutainment”) odbiorca może efektywniej przyswajać wiedzę czerpiąc z tego wiele korzyści. Nasi uczniowie nie mogą doczekać się kolejnych zajęć VR.

Organizator: A. Puchalik

Opublikowano: 17 lutego 2020 07:36