Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Ostatni dzień stycznia to data, którą przedszkolaki zarezerwowały na spotkanie ze swoimi dziadkami na uroczystym przedstawieniu z okazji Ich święta. Przygotowania do uroczystości trwały pełną parą od dłuższego już czasu i dostarczały nam wszystkim mnóstwo frajdy i zadowolenia. Bardzo pragnęliśmy, aby ten sam nastrój udzielił się naszym drogim gościom w dniu premiery jasełek, bo takie przedstawienie wybraliśmy dla naszych dziadków. Udało nam się przenieść tę radość na wyjątkowy dla wnuków i dziadków dzień. Piękne, kolorowe stroje, nietuzinkowe postacie odwiedzające szopkę (bo nie zabrakło smerfów, pszczółki Mai i Gucia w towarzystwie mieszkańców ula, krasnali itp.) na nowo przypomniały i ożywiły tę niezwykłą, biblijną opowieść o narodzeniu Dzieciątka. Dopełnieniem były wiersze recytowane z wielkim przejęciem i gromko odśpiewane piosenki, a także „Sto lat” zagrane na dzwonkach. Oddziały przedszkolne włożyły w występ całą moc swych dziecięcych serduszek. Nasi odbiorcy także byli ogromnie wzruszeni. Wręczenie laurek i upominków było ostatnim akordem tej bardzo sympatycznej, rodzinnej uroczystości. Jeszcze raz życzymy Wam drodzy dziadkowie, sto lat!

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

B. Madej, E. Małopolska, B. Nowak