Grupa „ Rekonstrukto” w naszej szkole

W dniu 3 lutego 2020r. w naszej szkole gościła grupa rekonstrukcyjna „ Rekonstrukto”.  Prowadzący przybyli w  mundurach na wzór żołnierzy września 1939 r., wraz  z licznymi eksponatami  i  przeprowadzili ciekawą lekcję historii  dla zgromadzonych  w sali zajęć korekcyjnych  uczniów  klas IV, V i VI SP.  Podczas pokazu uczniowie wciągnięci zostali do wspólnej zabawy, przebierali się w mundury, wkładali  hełmy , mieli okazję obcować  z replikami broni palnej i białej. Dodatkowo  była możliwość przypomnienia sobie najważniejszych faktów historycznych dotyczących II wojny światowej .  Wszyscy świetnie się bawili i z pewnością  zapamiętali wiele istotnych informacji związanych z historią wojskowości.

Mariusz  Kuchta

Opublikowano: 06 lutego 2020 07:12