Zakończenie roku

19 czerwca 2019 r. decyzją Premiera Rządu zakończyły się zajęcia w roku szkolnym 2018/19. Ten dzień nasi uczniowie rozpoczęli uroczystą mszą świętą. Zakończenie zajęć dla najstarszych uczniów to również rozstanie z naszą szkołą. W mijającym roku ostatni raz odbierali świadectwo uczniowie klasy trzeciej gimnazjum oraz pierwszy raz po latach ósmoklasiści. Zatem naszą placówkę opuściły dwie klasy. Sama uroczystość odbyła się tradycyjnie w sali gimnastycznej. Pani dyrektor, Katarzyna Dubis przywitała przybyłych gości i wygłosiła okolicznościowe przemówienie. U wielu absolwentów słowa o końcu wywołały olbrzymie wzruszenie. Tym większe, iż złożyli uroczyste ślubowanie.  W dalszej części spotkania uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce mogli odebrać nagrody książkowe  oraz dyplomy wzorowego ucznia. Warto zaznaczyć, że uczniowie odbierali nagrody w towarzystwie swych rodziców. Bo nie byłoby podobnych sukcesów, gdyby nie troska i starania najbliższych motywujących do szkolnego wysiłku.  Wręczono też nagrody dla najlepszych i wyróżniających się sportowców. Pani dyrektor wręczyła również podziękowania dla rodziców z trójek klasowych, którzy wspierali działania szkoły prze cały rok szkolny.  Jednym z punków całej uroczystości były również pożegnania nauczycieli, którzy z różnych przyczyn nie będą już pracować w naszej placówce. Są to p. N. Lorenc, siostra Bonita, p. E. Zięba, p. R. Gocz oraz p. W. Długosz. Trudno uwierzyć, że od września na naszym szkolnym korytarzu i w klasach nie spotkamy więcej ich uśmiechniętych i zawsze życzliwych twarzy ale mamy nadzieję, że w rozpoczynającym się  już ich pozaszkolnym życiu nadal będą czynić świat piękniejszym i szlachetniejszym.Po pożegnaniach nastała w końcu długo wyczekiwana chwila. Rozdanie świadectw w klasach i wakacje.

Życzymy udanego wypoczynku.

Opublikowano: 26 sierpnia 2019 08:04