Wycieczka do szkółek leśnych

14 czerwca 2019r. przedszkolaki z oddziału 5-cio i 6-cio latków razem z wychowawczyniami i opiekunami udały się na wycieczkę do szkółek leśnych na Woli Niżnej. Pogoda wreszcie dopisała, toteż w radosnych nastrojach po krótkiej jeździe przybyliśmy w umówione miejsce. Wszyscy przygotowali się starannie do wyjazdu, pamiętając że będziemy spacerować po lesie, a więc byliśmy odpowiednio ubrani, założyliśmy solidne obuwie, zabezpieczyliśmy głowy itp. Leśnicy już na nas czekali i po radosnym powitaniu z uwagą słuchaliśmy tego, co opowiadał nam pan Darek Puchalik. Ta opowieść zaczęła się od wyłuszczarni, czyli od miejsca, gdzie pozyskuje się nasionka drzew, a potem poprzez poszczególne etapy rozwoju poznaliśmy drogę od nasionka do ogromnego drzewa. Opowiadaniu toczonemu w sposób przystępny i zrozumiały dla dzieci towarzyszył pokaz i wędrówka po poszczególnych poletkach, gdzie można było obserwować sadzonki w różnym okresie ich rozwoju. Znaleźliśmy rzecz jasna młodziutkie drzewka, które były równolatkami naszych przedszkolaków i przy nich zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Potem usiedliśmy na chwilę na drewnianych ławkach przy stolikach w przyjemnym, zacienionym miejscu. Korzystając z okazji zadaliśmy leśnikom sporo pytań dotyczących lasu i jego mieszkańców, na które oni odpowiadali cierpliwie i z humorem. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku od naszych gospodarzy, natomiast my zrewanżowaliśmy się pamiątkowym obrazkiem drzewka wyklejonego bibułą wraz z karykaturami naszych grup. Wróciliśmy do przedszkola z zaproszeniem na kolejne spotkanie po wakacjach. Byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, a także z serdecznego przyjęcia przez leśników i z fantastycznej, żywej lekcji przyrody prowadzonej w naturalnym środowisku. Wszystkim bardzo gorąco dziękujemy!
Beata Madej, Beata Nowak

Opublikowano: 17 czerwca 2019 11:06