Wycieczka do Nowosielec

Dnia 10 czerwca 2019 r. odbyła się wycieczka do Nowosielec, w której uczestniczyli uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Jaśliskach. Wycieczka była nagrodą dla uczniów, którzy ukończyli podstawowy kurs programowania w środowisku Scratch – w ramach projektu „Razem odkryjmy świat programowania – szkolenie dla nauczycieli i rodziców z podregionu krośnieńskiego” . Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawym programowaniu robotów. Było to dla nich wielką frajdą. Następnie pod kierunkiem pedagoga Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach wszystkie dzieci udały się do hali, w której obejrzały prezentację programowania maszyn rolniczych. Mieli też okazję pod opieką specjalistów, zasiąść za kółkiem kombajnu, traktorów oraz wózków widłowych. Uczniowie dowiedzieli się, że programowanie jest fajną i przydatną sprawą, a zarazem zabawą. Wycieczka była udana, a uczniowie wrócili radośni i zadowoleni.

Opiekunami wycieczki byli: Pani Agnieszka Grodzińska, Pani Agnieszka Puchalik, Pani Alicja Krakowiecka oraz Pani Sylwia Pulnar.

Tekst: Alicja Krakowiecka

Opublikowano: 13 czerwca 2019 07:19