Przedszkolny plener malarski-,,zmalujmy coś razem" na stronę szkolną

Dnia 11.06.2019r. przedszkolaki z oddziału 5-latków zainspirowane pogodą i urokliwymi widokami okolicy przedszkola postanowiły dać upust swej swobodnej wenie artystycznej. W związku z powyższym przygotowaliśmy odpowiednie wyposażenie, czyli:
-zaopatrzyliśmy się w kartki i grube kartony służące jako podkładki (dodatkowo spięte spinaczami bieliźnianymi, co potwierdziło teorię o wszechużyteczności zwykłych rzeczy)
-wzięliśmy farby, pędzle, kubki, nie kłopocząc się zbytnio jeśli podczas malowania komuś niefortunnie wylała się woda
-aby było wygodniej siedzieć, zabraliśmy maty
-a wcześniej przygotowaliśmy spory zapas własnoręcznie wykonanej orzeźwiającej lemoniady
Tak wyposażeni udaliśmy się w plener, czyli usadowiliśmy się frontem do budynku szkoły, dlatego też wykonane prace przedstawiały przede wszystkim szkołę, bądź klomby przed szkołą. Było radośnie, beztrosko, czasem śmiesznie, gdy np.do zaaferowanej malowaniem gromadki, zbliżył się zastęp mrówek, żuczków, koników polnych bądź innych mieszkańców trawnika. Pokłosiem naszej pracy były po dziecięcemu szczere i kolorowe obrazki, które zawiesiliśmy przed naszą klasą, aby przypominały ten przyjemny dzień.

Beata Madej

Opublikowano: 12 czerwca 2019 08:19