Akcja sadzenia przedszkolnego drzewka

Początkiem czerwca z grupą 5-cio i 6-cio latków przeprowadziłyśmy akcję sadzenia drzewek. W ramach współpracy z Nadleśnictwem Rymanów, za pośrednictwem p.Darka Puchalika "zaadoptowaliśmy" sadzonki jodły, a jedno z drzewek przeznaczone zostało do posadzenia w pobliżu przedszkola. Wcześniej przeprowadziłyśmy plebiscyt na najładniejsze imię dla sadzonki. Wśród wielu propozycji składanych przez rodziców i dzieci przeważyło imię Igiełka i tak też nazwaliśmy nasze przedszkolne drzewko. Miejmy nadzieję, że będzie rosło zdrowe i dorodne razem z naszymi przedszkolakami. Przy okazji chcemy serdecznie podziękować za otrzymane sadzonki, którymi dzieci zajęły się bardzo troskliwie. Dla nas, nauczycieli, była to doskonała sposobność do kształtowania świadomości, że przyroda z całą swą różnorodnością i pięknem jest naszym naturalnym środowiskiem, o które trzeba pieczołowicie dbać.

Beata Madej
Beata Nowak