"Dzień Ziemi"

Dnia 26. 04. 2019 r. w Szkole Podstawowej w Jaśliskach  odbył się apel dotyczący Dnia Ziemi. W roku 2019, w nawiązaniu do głównych idei i celów światowego Dnia Ziemi, szczególną uwagę poświęcamy zagrożonym gatunkom roślin i zwierząt oraz ich siedliskom, ale także społecznościom ludzkim, których byt we współczesnym świecie jest zagrożony.
     

Przedstawienie miało na celu uświadomienie wszystkim ,że zaśmiecając środowisko nas otaczające tak naprawdę szkodzimy zarówno sobie jak i naturze. Do niczego dobrego to nie prowadzi! Zastanówmy się kilka razy zanim dokonamy czegoś złego. Dziura ozonowa jest coraz większa ,a powodem są freony. Zanieczyszczenia produkowane przez fabryki czy samochody są również powodem zanieczyszczonej atmosfery. Zacznijmy dbać o nasze środowisko! Po krótkim wprowadzeniu dziewczyny z klasy 6 za pomocą krótkiej scenki przedstawiły również sytuację gdzie różne kosmetyki są testowane na zwierzętach. Na palcach można policzyć ile firm nie testuje swoich kosmetyków na organizmach.

Za pomocą tego apelu  chcieliśmy uświadomić ,a zarazem skłonić do tego by ludzie zaczęli bardziej dbać i troszczyć się o ziemię.
                                                                                             

Sandra Kondziołka

Opublikowano: 07 maja 2019 13:07

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 354

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa w Jaśliskach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony