Jeden dzień na Olimpie

Corocznie każdego dziesiątego dnia, dziesiątego miesiąca odbywa się na górze Olimp w pałacu Zeusa uroczysta uczta, na którą są zaproszeni wszyscy bogowie, herosi oraz wszystkie nimfy i boginie. Tak też się stało gdy uczniowie klasy piątej na lekcji polskiego omawiali mity. Pewnego dnia obudzili się ubrani w suknie, różnorodne szaty, u boku z mieczami i dziwnymi atrybutami. Rozejrzeli się dookoła, gdyż przenieśli się do niezwykłej krainy, którą otaczał łańcuch gór porośniętych drzewami. Ze mgły powoli wyłaniał się ogromny pałac, cały ze złota, do środka którego weszli i opowiadali swoje ciekawe historie. Serdeczne podziękowania dla każdego dziecka i rodziców, którzy zaangażowali się w ten ciekawy projekt.

Opublikowano: 07 maja 2019 08:14