Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

W tym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział po raz drugi w XI Obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, które objęte były patronatem Wójta Gminy Jaśliska, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Zakładu Historii i Kultury Żydów w Instytucie Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Rzeszowie, Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego Podkarpackiego Kuratorium Oświaty oraz Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli. Mieliśmy okazję gościć księdza, przedstawicieli gminy oraz przedstawicieli sanockiego skansenu,  panią Karolinę Zuba oraz pana Marcina Krowiaka.

Na początku uczniowie klasy ósmej przedstawili krótką historię przebiegu holokaustu w Polsce. Następnie rozstrzygnięto międzyklasowy konkurs „Holokaustowi mówimy NIE”. W dalszej części spotkania mogliśmy obejrzeć film, który przygotowali nasi goście  pt. ”Judaika w zbiorach sanockiego skansenu” i posłuchać ciekawej opowieści na temat śladów dziedzictwa kulturowego społeczności żydowskiej.

Opublikowano: 07 maja 2019 07:31