„Zimowo i bezpiecznie”.

Dnia 8 lutego 2019 roku w naszej szkole odbył się apel pt. „Zimowo i bezpiecznie”. Część artystyczną przygotowała klasa piąta.  Tematem była zima – z jej pięknem, ale także zagrożeniami, które ze sobą niesie.

Głównym celem przedstawienia było z jednej strony ostrzeżenie dzieci, a z drugiej nauczenie ich zasad bezpiecznej zabawy o tej porze roku.

Uczniowie przypomnieli kilka ważnych zasad o których należy pamiętać podczas nadchodzących ferii zimowych:

-zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię,

-umiejętnie wybierać miejsca do zabawy, czyli takie miejsca, które są bezpieczne,

-nie ślizgać się po zamarzniętych akwenach wodnych,

-nie bawić się i nie ślizgać na jezdni,

-nie zjeżdżać w pobliżu jezdni na sankach czy nartach.

To tylko niektóre wątki poruszone w przedstawieniu, które łączyło elementy teatru, muzyki -słuchano kompozycji Vivaldiego „Zima”. Z powodu tej różnorodności widowisko zaangażowało młodych aktorów oraz widownię. Całość przeplatana była pięknie wykonanymi utworami szkolnego chóru.

Opublikowano: 25 lutego 2019 07:18