,,Bezpieczne Ferie”

Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów,  31 stycznia  odbyło się spotkanie z policjantem. Celem spotkania  była pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Przedszkolaki, uczniowie klasy I i klas II SP usłyszeli przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Pan policjant przypomniał o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód i zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni, oraz o tym, że bardzo ważne jest używanie elementów odblaskowych po zmierzchu.

Spotkanie w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości  wśród dzieci i na pewno pozytywnie wpłynie na ich zachowanie podczas zbliżających się ferii zimowych.

Wszystkim uczniom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły zdrowo i bezpiecznie.

Autor tekstu: Beata Nowak

Opublikowano: 05 lutego 2019 10:23