PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem tej imprezy czytelniczej jest zachęcenie do korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz ukazania biblioteki jako miejsca przyjaznego, bezpiecznego, którego z chęcią będą odwiedzać. Aby tradycji stało się za dość, 30.01.2019r., dwadzieścioro uczniów klasy I zostało przyjętych w poczet czytelników naszej biblioteki. Zanim jednak złożyli uroczyste ślubowanie, obejrzeli inscenizację, którą przygotowała klasa VI. Dzieci miały okazję spotkać się z różnymi postaciami z baśni oraz Królową Książek, która m.in. zapoznała przybyłych gości z regulaminem biblioteki szkolnej oraz zwróciła uwagę, jak należy traktować książki. Następnie odbył się egzamin, który pierwszoklasiści zdali śpiewająco. Po wykazaniu się wiedzą na temat literatury przyszedł czas na złożenie przyrzeczenia, które brzmiała następująco:

My, uczniowie pierwszej klasy,
Uroczyście przyrzekamy,
Że będziemy książki kochać,
Krzywdy zrobić im nie damy.

I wskazówek i rad książek,
Będziemy słuchać z uwagą,
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielka powagą!
PRZYRZEKAMY!

Na zakończenie wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom oraz zakładkę. Mamy nadzieję, że najmłodsi uczniowie rozbudzili w sobie potrzebę czytania oraz od tej pory będą często odwiedzali szkolną bibliotekę. Życzymy wszystkim wspaniałych przygód w zaczarowanym świecieksiążek.

Opublikowano: 05 lutego 2019 08:17