Jasełka bożonarodzeniowe

Dnia 21 grudnia 2018, jak co roku, w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów klasy V  pod opieką s. Bonity Sajnóg.

O wyznaczonej godzinie wszystkie klasy wraz z wychowawcami udały się hol na którym miało odbyć się przedstawienie. Od razu w oczy rzuciła się nam przepiękna sceneria. Na pierwszym planie widniała szopka ze żłóbkiem, a w dalszej części widać było krajobraz z Ziemi Świętej.  Przedstawianie rozpoczęło się wystąpieniem anioła, który zaprosił nas do obejrzenia przedstawienia. Później oglądaliśmy z ciekawością jasełka. Przedstawiały one narodzenie się Jezusa w stajence  i składanie Dzieciątku  darów przez pasterzy i  królów. Mogliśmy także usłyszeć piękny śpiew kolęd w wykonaniu naszych uczennic a także chóru pod dyrekcja p. Edyty Wilczek.  Na zakończenie aktorzy złożyli wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe a cała publiczność wynagrodziła ich gromkimi brawami.

Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a wspaniała sceneria dopełniała całe przedstawienie.  Myślę, że te tradycyjne jasełka będę zapamiętane przez wszystkim, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.

Opublikowano: 15 stycznia 2019 20:39