Bezpieczeństwo na wsi - Upadek to nie przypadek

14 grudnia  2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Ryszardem Lenikiem   - przedstawicielem PT  Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krośnie. W ramach spotkania uczniowie klas IV - VIII obejrzeli film pt. „Upadek to nie przypadek”, prezentujący wzorcowe rozwiązania stosowane przez rolników w celu ograniczenia ryzyka wypadków, wysłuchali  pogadanki podczas której szczegółowo zostały omówione zagrożenia jakie mogą nas spotkać w gospodarstwie rolnym oraz na naszych podwórkach. Wizyta przedstawiciela Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego była powiązana z konkursem wiedzy  dla dzieci "Bezpiecznie na wsi - Upadek to nie przypadek". Celem konkursu było promowanie bezpiecznych zachowań związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym wśród najmłodszych mieszkańców wsi a także popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 roku życia. W tym roku KRUS  zwraca uwagę na zapobieganie zdarzeniom spowodowanym przez różnego rodzaju upadki. Na zakończenie pogadanki przeprowadzono konkurs pisemny gdzie uczniowie odpowiadali na 5 pytań. Nagrody zostały wręczone laureatom. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za cenne upominki ufundowane przez Terenową Placówkę KRUS w Krośnie.

Opublikowano: 03 stycznia 2019 12:25