WYSTĘP PRZEDSZKOLAKÓW W ,,ROZTAŃCZONEJ BARBÓRCE”

5 grudnia 2018 roku 5-cio i 6-latki z naszego przedszkola pod opieką wychowawczyń Beaty Madej i Beaty Nowak oraz rodziców udały się do Sieniawy na V Przegląd Zespołów Tanecznych ,,Roztańczona Barbórka”. W imprezie wzięło udział łącznie 600 uczestników podzielonych na trzy kategorie wiekowe. Nasze przedszkolaki wystąpiły w I przedziale wiekowym obejmującym dzieci w wieku od 6 do 10 lat- tu znalazło się aż 18 zespołów. Poziom przygotowanych prezentacji był naprawdę bardzo wysoki, a większość zespołów stanowiły profesjonalne grupy taneczne zrzeszone głównie przy domach kultury i pracujące z instruktorami tańca. Tym bardziej cieszy fakt, iż nasi milusińscy, mimo że nie zajęli punktowanych miejsc, to pokazali się z bardzo dobrej strony- 6-latki brawurowo zatańczyły krakowiaka, a 5-latki z werwą zaprezentowały kalinkę. Nasze dzieci zaskarbiły sobie serca publiczności, która przyjęła ich bardzo ciepło i nagrodziła ogromnym aplauzem. Dla dzieci i dla nas nauczycieli był to piękny, roztańczony wieczór, pełen emocji, wzruszeń, a także fantastycznej muzyki oprawionej całą paletą barw przepięknych strojów tancerzy. Wróciliśmy z dyplomami, łakociami i mocnym przekonaniem, że taniec jest świetną formą aktywności, która łączy, bawi i wzrusza, i wykonawców, i oglądających.

Beata Madej i Beata Nowak

Opublikowano: 22 grudnia 2018 14:32