100 LAT NIEPODLEGŁA

Dnia 11 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły upamiętnili SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI, prezentując licznie zgromadzonej gminnej społeczności spektakl słowno- muzyczny pod hasłem „ Polska w naszych sercach”. Patriotyczne przesłanie uroczystej akademii, ukazującej fragment historii naszej Ojczyzny, dostarczyło wszystkim wielu wzruszeń.

Uczniowie klas VI-VIII SP oraz III G  recytowali wiersze i śpiewali pieśni, które pozwoliły ukazać ducha Narodu Polskiego, zrozumieć rozterki i uczucia walczących
o niepodległość, a dzieci z klasy III SP ,wykorzystując taniec, wprowadziły zgromadzonych w atmosferę wydarzeń ilustrujących dzieje naszego kraju.

Dodatkowym, ciekawym urozmaiceniem spotkania była wystawa, która powstała w ramach warsztatów niepodległościowych pt. „ O niepodległości przez dziurkę od klucza” przygotowana przez uczennice klas VIII SP i IIIG.

Podczas uroczystości wspominaliśmy tych, którzy poświęcili dla nas życie. Symbolem tej pamięci było również złożenie kwiatów pod pomnikami naszych bohaterów, co w imieniu całej społeczności uczynili przedstawiciele harcerzy wraz z Panem Wójtem Adamem Dańczakiem i Panią Dyrektor Katarzyną Dubis.

Opublikowano: 19 listopada 2018 17:36