Wizyta w Urzędzie Pocztowym

W tym roku szkolnym klasa III realizuje projekt związany z wymianą pocztówkową z niektórymi  szkołami i przedszkolami z całej Polski.  Jest to świetna zabawa dla dzieci żyjących w czasach, w których jesteśmy osaczeni przez portale społecznościowe, dzięki którym możemy skontaktować się z ludźmi na całym świecie za pomocą zaledwie kilku przycisków. W dobie komputerów i Internetu coraz bardziej zanika zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób. Wysyłanie pocztówek i listów należy do rzadkości - szczególnie wśród młodszego pokolenia - a poczta staje się miejscem obcym.

Bez wątpienia, wymiana pocztówkowa jest nietuzinkową formą nauki geografii. Dzieci podziwiając widokówki z różnych części kraju będą miały możliwość poznania innych regionów, miast, ich ciekawych zakątków oraz położenia na mapie. Jest to też świetna sposobność, by przybliżyć uczniom zasady działania poczty oraz nauki samodzielnego wypisywania kartek/listów.

Wykorzystując fakt, że 9 października obchodzony był Światowy Dzień Poczty, uczniowie klasy trzeciej odwiedzili Urząd Pocztowy w Jaśliskach, samodzielnie zakupili  i nakleili znaczki na wcześniej napisanych listach, które następnie wrzucili do skrzynki, a w ramach akcji „Poznajemy zawody” przeprowadzili rozmowę z Panią Małgosią, która jest pracownikiem Poczty Polskiej.

Wychowawczyni: A. Puchalik

Opublikowano: 11 października 2018 21:56