List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów uczniów

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół,

wprowadzanie kolejnych etapów reformy edukacji wiąże się z naturalnymi pytaniami oraz wątpliwościami. Jedną z takich kwestii jest organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych. Wówczas o przyjęcie będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum. Postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych.

W związku z tym, uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym listem, a także o udostępnienie go rodzicom i opiekunom uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum.

Proszę, aby wspomniany list został odczytany rodzicom i przekazany na najbliższych zebraniach.

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

Opublikowano: 20 maja 2018 16:26

Załączniki:

list_minister_edukacji_narodowej_do_rodzicow_i_opiekunow_uczniow_20180518_w_wersji_doc_docx.docx [90.98 KB]

list_minister_edukacji_narodowej_do_rodzicow_i_opiekunow_uczniow_20180518_w_wersji_pdf.pdf [475.12 KB]