Sukcesy polonistyczne naszych uczennic

„Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie – dzięki nim trudności znikają, a przeszkody ulatniają się”

J. Q. Adams

Od początku roku szkolnego chętni uczniowie, pod opieką polonistów, przygotowywali się do konkursów kuratoryjnych z j. polskiego. Wielu było zainteresowanych, ale tylko nieliczni mogli osiągnąć sukces.

J. Futyma z kl. III gimnazjum doskonale poradziła sobie na etapie szkolnym osiągając 92 pkt. Wynik z etapu rejonowego – 69 pkt. pozwolił jej na udział w etapie wojewódzkim, gdzie zdobyła tytuł finalisty przedmiotowego konkursu polonistycznego.

Druga uczennica, Anna Ulita – klasa VI SP – na etapie szkolnym zdobyła 58 pkt. Na etapie rejonowym osiągnęła najlepszy wynik ze 121 uczestników, 87 pkt. Okazało się, że etap wojewódzki był dla niej do pokonania, dzięki cierpliwości i ciężkiej pracy, gdyż na 120 zakwalifikowanych uczniów zdobyła 89 pkt. co dało jej, na równi z czterema innymi uczestnikami, pierwsze miejsce. Zdobyła tytuł laureata przedmiotowego konkursu z języka polskiego.

To ogromny sukces dla uczennic, ale też powód do dumy dla naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy.

Opublikowano: 02 czerwca 2017 07:15