X Regionalny Konkurs Pierwszej Pomocy!

W piątek, 24 marzec na teranie szkoły Nr.4 w Krośnie odbyły się X Jubileuszowe Regionalne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.

W konkursie udział wzięło 24 zespoły, w tym dwa ze Słowacji. Równolegle z konkursem uczestnicy mogli wykonać strzelanie z karabinka pneumatycznego o puchar dyrektora ZSP Nr 4. Okazało się, że spośród 50 osób, które odbyły strzelanie trzy pierwsze miejsca zajęły dziewczęta. W trakcie Konkursu przed szkołą odbywały się pokazy sprzętu służb ratunkowych. Wszyscy chętni mogli zobaczyć wnętrze ambulansu, wejść do radiowozu policyjnego oraz zobaczyć sprzęt straży pożarnej.

- Konkurs z pierwszej pomocy dla szkół gimnazjalnych organizujemy od 10 lat. Z każdym rokiem przybywało zespołów, które chciały sprawdzić swoje umiejętności z zakresu udzielania pomocy. Średnia ilość zespołów, które brały udział w dziesięciu latach wynosi 20. Poza rywalizacją miedzy szkołami, młodzi gimnazjaliści podnoszą swoje umiejętności poprzez towarzyszące konkursowi warsztaty ratownicze. Od kilku lat także nasi sąsiedzi ze Słowacji chętnie biorą udział w naszym konkursie. - mówi Zbigniew Moskal, pomysłodawca i główny organizator konkursu.

Wyniki zespołowe gimnazjów:

1. Gimnazjum Nr 1 Krosno-141,5 pkt.

2. Świerzowa Polska-140,08 pkt.

3. Katolickie Gimnazjum Krosno-134,33 pkt.

4. Jaśliska(Magdalena Kuchta, Karolina Zawada, Mateusz Patlewicz)-130,88 pkt.

Nasza szkolna drużyna zajęła miejsce tuż pod podium, po mimo tak małej róznicy punktów i tak jesteśmy zadowoleni! Atmosfera panująca na konkursie była bardzo przyjemna. Ciężka praca się opłaca! W tych zmaganiach wszyscy jesteście zwycięzcami, ponieważ wykazujecie wielkie serce, wiedzę i umiejętności praktyczne, które w określonych sytuacjach mogą przełożyć się na ratowanie życia czy zdrowia drugiego człowieka.- Mówi Pan Moskal

 

Karolina Zawada

Opublikowano: 02 kwietnia 2017 18:46

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 370

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa w Jaśliskach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony