,, CHROŃ DZIECIĘCE UŚMIECHY''

Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków.

6 marca klasę drugą odwiedzała pani stomatolog wraz ze swoją asystentką i przeprowadziła zajęcia  na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Pani stomatolog opowiadała jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Na specjalnym modelu pokazała jak zbudowana jest szczęka, uczyła prawidłowego mycia zębów, czyli jak należy trzymać szczoteczkę i jakie ruchy wykonywać, aby wszystkie zęby lśniły czystością. Wyjaśniła także co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe. Wszyscy z uwagą słuchali cennych rad, a potem zadawali dużo pytań. Ostatnim etapem spotkania był  przegląd stanu uzębienia dzieci, a każdy uczeń poznał liczbę stałych zębów.  To było bardzo pouczające spotkanie i dzieci podziękowały za cenne wskazówki oraz sympatyczną atmosferę. Od dziś z pewnością każdy z uśmiechem na twarzy usiądzie na fotelu w gabinecie dentystycznym.

Wychowawczyni K.Skomiał

Opublikowano: 15 marca 2017 08:31