Jak to jest z tymi ptakami?

Faktem jest, że zdarza nam się nie pamiętać, które ptaki odlatują przed zimą, które zostają
u nas, a które przylatują do Polski. Dlatego w celu uporządkowania i utrwalenia informacji, podczas lekcji o takiej właśnie tematyce, uczniowie klasy I samodzielnie stworzyli własne plansze dydaktyczne. Dzieci dowiedziały się, dlaczego ptaki migrują, czym odżywiają się te, które zimują w Polsce i o wielu innych ciekawostkach. Uczniowie doszli do wniosku, że istnieje duża potrzeba dokarmiania skrzydlatych przyjaciół, co zamierzają realizować w trakcie trwania zimy. W ramach wyżej wymienionych planowanych działań, nawiązana została współpraca z Nadleśnictwem Rymanów, skąd zostaną pozyskane specjalne smakołyki dla głodnych ptaszków.

Wychowawca: A. Puchalik

Opublikowano: 09 listopada 2016 22:05