PIERWSZAKI W KINIE

27 października 2016 r. uczniowie klasy I pojechali na wycieczkę do krośnieńskiego kina
 „Sokół”, by obejrzeć najnowszą bajkę animowaną pt. „ Bociany”- produkcji Warner Bros.
Ta komedia dla młodych widzów, opowiada o perypetiach głównego bohatera bociana Juniora- najlepszego kuriera w firmie Cornestore.com., który przez przypadek uruchamia Maszynę Produkującą Dzieci . W efekcie na świecie pojawia się mała dziewczynka, którą Junior musi komuś podrzucić, zanim zorientuje się jego szef. Wraz z Tulip, jedyną dziewczyną na Bocianiej Górze, wyrusza w pierwszą w życiu misję „narodziny”. Szalona podróż sprawia, że powiększa się niejedna rodzina, a bociany odzyskują właściwą rolę w świecie.

DLA RODZICA:

Wizyta w kinie jest dla dziecka zawsze dużym przeżyciem. Taki seans znacznie różni się od oglądania filmów w telewizji czy na tablecie. Oglądanie filmu na dużym ekranie robi wrażenie, jest bardziej realistyczne ( zwłaszcza w formacie 3D). Poza tym seans w kinie to pewien rodzaj sztuki, a warto od najmłodszych lat wzbudzać w dziecku potrzebę kontaktu z kulturą. Gdy zapytamy dziecko, dlaczego lubi chodzić do kina, oprócz wypowiedzi w stylu „bo jest fajnie”, czy „bo dostaję popcorn”, usłyszymy też z pozoru błahą, a w gruncie rzeczy bardzo ciekawą odpowiedź: „bo ekran jest duży”. Co dziecko chce nam powiedzieć w ten sposób? Otóż, że wyjście do kina jest czymś wyjątkowym, wartościowszym niż oglądanie filmu w telewizji. To ważny psychologicznie aspekt: zabierając dziecko do kina, czy teatru dajemy mu to, co najlepsze. Nie tylko poprzez skalę ekranu, ale przez fakt, że wyprawa do instytucji kultury jest czymś w rodzaju święta, sytuacją niecodzienną. Wycieczka do kina to również forma edukacji i to pod wieloma względami. Taka wizyta wymaga od dziecka dostosowania się do konkretnych zasad, konwenansów: zajmowanie miejsca wskazanego na bilecie, konieczność zachowywania się we właściwy sposób, przestrzeganie pewnych norm społecznych i zasad bezpieczeństwa. Wyjście z grupą/klasą zacieśnia więzy emocjonalne, prowadzi do jej większej integracji. Kolejny walor to pobudzanie wyobraźni i zmuszanie do refleksji i empatii. Sztuka nie tylko bawi, ale i uczy, dając wiedzę o świecie.

Wychowawca: A. Puchalik

Opublikowano: 30 października 2016 21:57