Wycieczka do Rzeszowa

Dnia 16.09.2016r. uczniowie klas I – III edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w bezpłatnym przedstawieniu pt. ,,Gra” zorganizowanym przez Teatr MASKA w Rzeszowie. Celem tego wyjazdu było przygotowanie uczniów do odbioru dzieł sztuki teatralnej,  kształtowanie wrażliwości estetycznej przez kontakt z twórczością dla dzieci oraz z żywym aktorem, wyposażeniem uczniów w niezbędne wiadomości z zakresu teatru, a także wdrażanie do poprawnego zachowania w miejscach publicznych. Interaktywny spektakl w prosty i atrakcyjny sposób uczył zasad bezpiecznego zachowania się w mieście. Numery alarmowe, do kogo zwrócić się o pomoc w niebezpiecznych sytuacjach, jak przechodzić przez jezdnię i jak bezpiecznie jeździć w grupie rowerzystów – to tylko niektóre z licznych przydatnych informacji i reguł, których nauczyli się mali widzowie. A wszystko to  – dzięki konwencji gry i teatru lalek – w formie zabawy, do której chętnie przyłączały się dzieci.

Kolejnym punktem programu  była wizyta w Muzeum Dobranocek. Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w pokazie filmów Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Projekcja wybranych filmów stanowiła dopełnienie niezapomnianych wrażeń. W muzealnych gablotkach podziwiali postacie: Uszatka, Reksia, Koziołka Matołka, czy Bolka i Lolka.

Wyjazd do Rzeszowa wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze w drodze powrotnej do szkoły. Serdecznie dziękujemy naszym Rodzicom, którzy wspólnie z wychowawcami dbali o bezpieczeństwo naszych uczniów podczas wycieczki.

K.Skomiał

Opublikowano: 28 września 2016 21:37