Ogólnopolski sprawdzian kompetencji trzecioklasisty - 2016

Dnia 14 kwietnia 2016r. przy ZSP w Jaśliskach uczniowie kl. III SP napisali próbny OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY - 2016 z języka polskiego, matematyki oraz przyrody. Temat testów brzmiał - „Sposób na Wojtka”. Czas trwania wynosił po 45 minut z j. polskiego i matematyki oraz 20 minut z przyrody. Uczniowie przyszli odświętnie ubrani, choć nieco zestresowani. Jednak dzięki odpowiedniemu podejściu ze strony Pani dyr. K. Dubis i wychowawczyni klasy III-ej, dzieci rozluźniły się i pracowały na tyle ambitnie, na ile potrafiły. Arkusze testów opracowane zostały przez OPERON. Zarówno Pani Dyrektor, jak i wychowawczyni poinstruowały uczniów o zasadach, które obowiązywały w trakcie pisania. Dla relaksu – tuż przed rozpoczęciem testu, uczniowie obejrzeli film terapeutyczny z Bratkiem – integralny element sprawdzianu. Można więc przyznać, iż „EDUKACJA JEST PODRÓŻĄ”.

wych.kl. III Alicja Krakowiecka

Opublikowano: 23 kwietnia 2016 10:10