Dzień Zaduszny w Jasielu -2015

W Dzień Zaduszny młodzież z 21dh. „Bieszczadzka Brać” działającej przy Zespole Szkół Publicznych w Jaśliskach pod opieką p. A. Olejnik, uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających poległych Kurierów Beskidzkich  oraz zamordowanych funkcjonariuszy MO i żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza przez UPA w rejonie byłej strażnicy Jasiel.

Harcerze w towarzystwie przedstawicieli Nadleśnictwa Rymanów oraz zaproszonych gości oddali hołd poległym na tych terenach, oraz wystawili przy pomniku wartę honorową. Pani Dyrektor naszej szkoły Katarzyna Dubis w asyscie harcerzy, złożyła symboliczne wiązanki, a młodzież zapaliła znicze.

...W dniu Zaduszek,
w czas jesieni
odwiedzamy bliskich groby,
zapalamy zasmuceni
małe lampki - znak żałoby.

Światła cmentarz rozjaśniły,
że aż łuna bije w dali,
lecz i takie są mogiły,
gdzie nikt lampki nie zapali.

Starajmy się aby pielęgnować pamięć o tych, którzy walczyli o wolność, niepodległość i prawo do ojczystego języka,  aby pamięć o nich  nie zatarła się i przetrwała inne pokolenia.

Opublikowano: 09 listopada 2015 21:40