Klasa I w Horendówce

8 czerwca wyruszyliśmy autokarem do Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Hrendówka,” niedaleko Odrzechowej. Piękniejszej pogody nie mogliśmy sobie wymarzyć – dzień bardzo ciepły i słoneczny.

Na początku wzięliśmy udział w zajęciach przyrodniczych w leśniczówce. Mieści się w niej izba edukacyjna z eksponatami przyrodniczymi. Słuchaliśmy tam ciekawych opowieści o życiu zwierząt, rozpoznawaliśmy ich odgłosy, czaszki, poroża, rozwiązywaliśmy zagadki. Kolejnym punktem wycieczki była wyprawa do lasu. Szliśmy ścieżką edukacyjno – przyrodniczą, na której zatrzymaliśmy się w takich miejscach jak: potok, retencja wody, bluszcz, granica polno – leśna, brzezina, paśnik dla zwierzyny. Poznawaliśmy ciekawostki charakterystyczne dla tych miejsc. W miejscach, gdzie teren był błotnisty, obserwowaliśmy odbite ślady zwierząt.

Na koniec czekały nas gry i zabawy ruchowe na terenie przyległym do leśniczówki. Punktem kulminacyjnym było pieczenie i skonsumowanie pysznych kiełbasek. Na świeżym powietrzu apetyty nam dopisały, więc zjedliśmy je ze smakiem!

Wycieczka przybliżyła nam przyrodę naszych lasów. Wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia i nową wiedzę

Uczniowie klasy pierwszej

Opublikowano: 10 czerwca 2015 20:50