Jasełka w Domu Ludowym

Czas związany z Bożym Narodzeniem jest doskonałą okazją do radosnych wspólnych spotkań w gronie poszerzonym. Tak było w niedzielę, dn.18 stycznia 2015r., gdy bardzo licznie zgromadzili się mieszkańcy naszej parafii by obejrzeć Jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Publicznych - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum  w Jaśliskach oraz posłuchać występu Kapeli „Jaśliszczanie”.

Sala Domu Ludowego z trudem pomieściła wszystkich przybyłych.

Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Wójt Adam Dańczak, obecny był również Wójt poprzedniej kadencji Pan Ignacy Lorenc. Miło było widzieć Ks. Proboszcza Grzegorza Polasza  i Ks. Marcina Ziobro oraz siostry Sercanki.

Występy Jasełkowe rozpoczęły się życzeniami i śpiewem pieśni świątecznych w wykonaniu uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej. Aniołowie skutecznie kierowali spojrzenie i kroki przedstawicieli ludzi całego świata do Betlejem, gdzie zdarzył się cud. Wszyscy oni przybyli do Dzieciątka Jezus bogaci w dobre uczynki, które spełnili po drodze. Nic też dziwnego, że od samego Dzieciątka usłyszeli: „pójdźcie błogosławieni Ojca mego, weźcie w posiadanie Królestwo..., gdyż wszystko, co uczyniliście jednemu z braci moich, mnieście uczynili”. Warto podkreślić, że w rolę Dzieciątka wcielił się uczeń klasy pierwszej Fabian Zawada i nauczył się całkiem długiego tekstu Ewangelii na pamięć.

Przedstawienie przeplatały piękne śpiewy kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru szkolnego.

Specjalne podziękowania należą się rodzicom z Rady Rodziców i Trójek Klasowych, którzy zajęli się zorganizowaniem występów w Domu Ludowym, a ponadto przygotowali dla wszystkich występujących słodką niespodziankę w postaci pysznych ciast. Dzieci były zachwycone.

Także miły gest wykonał Pan Jan Niziołek z Jaślisk, który obdarował wszystkie dzieci cukierkami za co mu bardzo dziękujemy w imieniu swoim i rodziców.

Opublikowano: 27 stycznia 2015 20:52